Hakan Boya Epoksi Ve Poliüretan Sistemleri 0 532 691 66 85

Silo İçi ve Duvar Epoksi Boyama

Zemin kaplama, her sektörde kullanılabileceği gibi, bazı sektörlerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu sektörlerin başında ise, inşaat sektörü gelmektedir. İnşaat sektörünün, yapıştırma alanında birçok uygulaması olduğu için, epoksi maddesi bu alanlarda oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Epoksi maddesinin bu alanlarda uygulanmasını etkileyen en önemli özelliği, içinde reçine barındıran bir madde olmasından kaynaklanmaktadır. Bu madde dolayısı ile uygulanan zemin üzerine kolayla yapışan kaplama, zeminde kalarak hoş bir görüntü sağlamaktadır. Epoksi kaplama yapılırken, epoksinin birçok özelliği de bu anlamda etkili olmuştur. Suya karşı çözünebilen bir madde olan epoksi, bu neden dolayısı ile karışımlarda yoğun olarak kullanıldı ve kullanımı da kolaylaştı.

 

 

Epoksi birçok önemli unsura dikkat edilerek duvara uygulandıktan sonra, birçok yönüyle insanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Epoksinin sağladığı birçok fayda bulunmaktadır. Epoksinin uygulanılmasının en önemli sebebi, koku yaymaması ve sağlam bir özelliğe sahip olmasıdır. Sulu bir karışım olduğu neticesinde, silinebilir bir özeliğe sahiptir. Bu özelliklerinin yanı sıra, en önemli özelliklerinden birisi hoş bir görüntüdür. Çeşitli şekillerle de yapılan bu hoş görüntüler, farklı renk seçenekleri ile de daha hoş bir görüntüye ulaşmaktadır. Bu gibi özellikler dolayısıyla, epoksi insanların en çok tercih ettiği kaplama türü olmuştur.

Duvara uygulanmadan önce, gerekli olan en önemli şey, duvarın pürüzlü yapısının düzletilmesidir. Duvarın düzletilmesinden sonra, epoksi karışımı asitler ve su yardımı ile karışım haline getirildikten sonra, bu karışım duvara, epoksi karışımına özel sıvılarla uygulanır. Bu şekilde bir uygulama işlemi yapıldıktan sonra, ince işçiliğe geçilir ve uzmanlar bu konularda duvara uygulamak için, en ufak detaya bile dikkat ederler.

 

E BÜLTEN ABONELİĞİ

Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun


Kaydol